Jesteś tutaj:

Wiwat Maj 3 Maj!

Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

W dniu 26 kwietnia 2024, uroczystą akademią uczciliśmy 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Treści scenariusza przybliżyły okoliczności powstania tego ważnego dokumentu, twórców tej ustawy i jej główne postanowienia. Uczniowie i przedszkolaki wysłuchali komentarzy historycznych, recytowanych utworów lirycznych poświęconych wydarzeniu. Całość urozmaiciły pieśni patriotyczne.

Etap powiatowy Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego

Po raz kolejny serdecznie gratulujemy Mai Szulc przepięknej recytacji, dużej gracji i obycia na scenie! Maja wypadła fantastycznie  podczas swojego występu na etapie powiatowym Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego, a należy dodać że wszystkich uczestników było ok. 80 osób! Maja obiecała, że w przyszłym roku też będzie brała udział w konkursie, aby zajść jeszcze wyżej! Życzymy innym uczniom takiej motywacji i zapraszamy chętnych recytatorów już za rok

Tajemniczy ogród- adaptacja lektury.

Po powieść Frances Hudson Burnett pt. "Tajemniczy ogród" chętnie sięga każdy z nas, bo to opowieść o dziewczynce, która wraz z przyjaciółmi sprawia, że zaniedbany od kilku lat ogród zmienia się w piękne, tętniące życiem miejsce. Mery, Dick i Colin - dzięki wspólnej pracy i przyjaźni - odnajdują sens i radość życia. Tę niezwykłą opowieść o wytrwałości i dążeniu do celu mieli możliwość obejrzeć uczniowie klas IV, V i VI. Mamy nadzieję, że adaptacja lektury wszystkim się podobała

Nie boję się ratować!

Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem i z tą niezwykle ważną tematyką należy oswajać już od najmłodszych lat. Właśnie dlatego w klasach I-III  odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci wczuły się w rolę poszkodowanych i ratowników. Zaprezentowali sytuacje, w których pokazali jak należy reagować w chwili zagrożenia. Dziękujemy Dzielnicowemu Gminy Górzno Sierż. Piotrowi Niemiec oraz przedstawicielowi OSP za udział w zajęciach i cenne rady podczas ratowania ludzkiego życia. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy medal „ Nie boję się ratować”.

Gminny Konkurs Recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego

1.  Gminny Konkurs Recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego już za nami! W tym roku miał on wyjątkowo wysoki poziom, a uczestnicy ze wszystkich szkół stanęli na wysokości zadania: nie było potknięć, pomyłek, a nawet tremy! Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice: Maja Szeląg, Maja Szulc, Zuzanna Juźwiak i Katarzyna Duchna. Jak podkreśliła Dyrektor Biblioteki p. Agnieszka Mucha "Konkurs ma swoje wymagania i wybrać kogoś trzeba ...". Tym razem serce Komisji Konkursowej skradła Maja Szulc, której przepiękną recytację będziemy jeszcze podziwiać podczas Etapu Powiatowego. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy z rąk Wójta Gminy - p. Waldemara Sabaka. Gratulujemy serdecznie wszystkich uczestnikom!