Klasy VI - VIII wycieczka z programu Poznaj Polskę

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Dzięki tej wizycie uczniowie  poszerzyli swoja  wiedzę na temat powstania, jego oddziaływania na losy Warszawy i całego państwa. Poznali historie powstańców, zobaczyli  jak zniszczona była nasza stolica.

Kolejnym, ale nie ostatnim punktem wycieczki był Cmentarz Powstańców Warszawy.  Uczniowie uczcili pamięć  poległych żołnierzy i uczestników powstania. Był to czas ciszy, spokoju i głębokiej zadumy.

Po obiedzie był spacer z zadaniami w asyście ucharakteryzowanego za żołnierza . W przestrzeni warszawskiej Starówki uczniowie poznali codzienność życia i walk w sierpniu 1944. Szukali odpowiedzi na pytania: gdzie doszło do najtragiczniejszego wybuchu niemieckiego „czołgu –pułapki”?, gdzie doszło do najsłynniejszego ślubu w czasie Powstania? Dlaczego w czasie walk w katedrze ustanowiono nocne hasło „Szczerba”, w jakich okolicznościach Powstańcy ze Zgrupowania Radosława przebili się do Śródmieścia w niemieckich mundurach? Na trasie spaceru znalazła  się min.: Reduta Banku Polskiego, Arsenał Królewski, Pomnik Powstania Warszawskiego, Pomnik „Czołgu Pułapki”, Pomnik Małego Powstańca.